پیلوت یا سنسور ODS چیست؟

بخاری گازی توان

پیلوت یا سنسور ODS چیست؟

پیلوت ODS مطمئنترین، دقیقترین و امنترین گزینه برای بخاری های دودکش دار و بدون دودکش میباشد. در واقع ODS یک پیلوت هوشمند است، که در صورت کاهش اکسیژن لازم برای احتراق که موجب بدسوزی و تولید منوکسید کربن میگردد، عکس العمل نشان داده و با قطع شعله از خطرات ناشی از کمبود اکسیژن جلوگیری مینماید. این پیلوت یک راه ایمن و مطمئن با قابلیت کنترل و تنظیم میزان دقیق مخلوط گاز، هوا و سرعت احتراق در بخاری های گازسوز است.

عبارت ODS برگرفته از ابتدای کلمات Oxygen Depletion Sensor می باشد. یک سیستم ایمنی منحصر بفرد است که در کنار دیگر قطعات مانند مگنت و ترموکوپل ضریب ایمنی محصول شما را افزایش می دهد. پیلوت ODS خود از قطعات متفاوتی تشکیل شده است، موثرترین قطعه آن، آنالیزور یا حسگر اکسیژن است که قطعه ای بسیار دقیق و حساس برای سنجش درصد اکسیژن در محیط استفاده می شود.

سنسور اکسیژن بخاری

زمانیکه به دلیل تهویه نامناسب میزان درصد اکسیژن در محیط کاهش می یابد و یا بدسوزی مشعل برای ساکنین به حد خطر می رسد، آنالیزور یا حسگر اکسیژن، شعله پیلوت را از روی کلاهک ترموکوپل جدا کرده و موجب سرد شدن سریع ترموکوپل و قطع جریان میلی ولت در ترموکوپل و میلی آمپر در مگنت شده و متعاقبا جریان گاز قطع و شعله مشعل خاموش خواهد شد.

شرکت توان گاز در تمام محصولات خود از پیلوت ODS استفاده می کند. پیلوت های مورد استفاده شرکت توان گاز محصول شرکت کوپرچی اسپانیا می باشند. شرکت کوپرچی اسپانیا از سال 1962 میلادی در اروپا و از سال 1980 در ایالات متحده آمریکا سیستم ایمنی پیلوت هوشمند ODS را بعنوان یک گزینه ایمن برای بخاری های گازی ارائه داده است. این شرکت اولین سازنده پیلوت های هوشمند در جهان می باشد و در طول 40 سال فعالیت خود تاکنون میلیون ها پیلوت ODS را تولید و روانه بازار کرده است.


تماس با ما

  • آدرس : تهران ، کیلومتر 5 بزرگراه امام رضا (ع)
  • مرکز تماس : 54802 (21) 98
  • ایمیل : info[at]tavan-ind.com