نکات مهم در نگهداری ماشین لباسشویی

پد سلولوزی

نکات مهم در نگهداری ماشین لباسشویی

در این مطلب همراه شما هستیم تا با ارائه نکاتی در خصوص نگهداری ماشین لباسشویی نیاز شما را به تعمیرکار کاهش داده و همچنین بهبودهایی را در این زمینه شاهد باشیم. با ما همراه باشید ...

  • در اولین گام بهتر است که لوله ها و شیلنگ های لاستیکی و خرطومی مخصوص آبپاش را کنترل کنید.

لوله ها و شیلنگ های لاستیکی و خرطومی مخصوص آبپاش را هر سال از لحاظ پوسیدگی و یا وجود عیب و نقص بررسی نمایید. اگر هرگونه ترک خوردگی و یا زنگ زدگی مشاهده نمودید، آن ها را تعویض کنید، چرا که وجود این موارد می تواند منجر به ایجاد نشتی و یا ترکیدن گردیده و در نتیجه خانه را آب برداشته و هزینه هنگفتی را متحمل می شوید و می بایستی بلافاصله با متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید. برخی کارخانه ها بر این امر تاکید دارند که این لوله ها و شیلنگ ها را هر ۵ سال یک بار تعویض نمایید و برای اینکه خیالتان از این جهت راحت شود، بهتر است که از لوله ها و شیلنگ های با کیفیت بالا و یا فولاد ضد زنگ استفاده کنید.

  • ماشین لباسشویی را زیاد پر نکنید.

ماشین لباسشویی را با توجه به دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنما پر کنید و بیش از اندازه معمول در آن لباس نگذارید. در غیر این صورت، ماشین لباسشویی از حالت تعادل خارج گشته و ایجاد مشکل می نماید که همین مشکل تاثیر بسزایی در خرابی آن دارد و تعمیر ماشین لباسشویی را می طلبد.

  • ماشین لباسشویی را به صورت همسطح با زمین قرار دهید تا تراز باشد.

لرزیدن زمین و یا دیوارها هنگام کار ماشین لباسشویی، امری غیرطبیعی است. اگر ماشین لباسشویی شما با زمین همسطح نباشد، هنگام کار به عقب و جلو حرکت کرده و می لرزد. پس تا جای ممکن سعی کنید تا آن را نزدیک به زمین قرار دهید تا کمتر به لرزش درآید همین مورد باعث خرابی می گردد و لرزش های زیاد ممکن است نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی را بیشتر کند.

  • مقدار اندازه و مناسبی از پودر یا شوینده ماشین لباسشویی استفاده کنید.

صرف نظر از دستور روی بسته پودر و یا شوینده، به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه نمایید تا از مقدار درست پودر و یا شوینده اطمینان حاصل کنید . اگر از آب نرم برخوردارید، از مقدار صابون کمتری برای شستشو استفاده نمایید، چرا که لایه نازکی از کف صابون در چرخه شستشو قرار می گیرد و اگر مقدار این کف های صابون زیاد گردد، در چرخه شستشو به طور کامل بیرون رانده نمی شوند و ایجاد جرم می نمایند.

  • ماهی یکبار داخل ماشین لباسشویی را تمیز کنید.

باقی ماندن پس مانده های حاصل از شوینده ها در ماشین لباسشویی امری طبیعی است. جهت رفع این مسئله سعی کنید تا ماهی یکبار از پاک کننده و جرم گیری با تاثیرگذاری بالا و بدون بو استفاده نمایید تا مشکل بزرگتری در این زمینه پیش نیاید.

  • مخزنی که نرم کننده را در آن می ریزید، تمیز کنید.

مایع نرم کننده پارچه به طور طبیعی از حالت چسبندگی برخوردار می باشد. بنابراین پس از هر بار شستشو، با پارچه نم دار و آب داغ، مخزن را تمیز کنید. برای کم کردن چسبندگی مایع نرم کننده می توانید قبل از ریختن در مخزن، آن را با مقداری آب مخلوط کرده و سپس در مخزن بریزید و توجه داشته باشید که نباید آن را داخل مخزن اسپری کنید.

  • سطح بیرون ماشین لباسشویی را تمیز کرده و جلا دهید.

وجود لکه های حاصل از شوینده و نرم کننده های ماشین لباسشویی، باعث می شود تا سطح بیرونی ماشین از نمای خوبی برخوردار نباشد. برای تمیز کردن سطح بیرون ماشین لباسشویی از پاک کننده چندمنظوره به همراه یک دستمال پارچه ای استفاده نمایید.


تماس با ما

  • آدرس : تهران ، کیلومتر 5 بزرگراه امام رضا (ع)
  • مرکز تماس : 33495389 (21) 98
  • ایمیل : info[at]tavan-ind.com