نکاتی در نگهداری صحیح لوازم خانگی

نگهداری لوازم خانگی

نکاتی در نگهداری صحیح لوازم خانگی

در این مطلب همراه ما باشید تا با استفاده از توصیه های کارشناسان ما و نکاتی که آنها برای شما تهیه کرده اند و با رعایت آنها بتوانید از تعمیرات لوازم خانگی خود اجتناب نموده و هزینه های این تعمیرات را حذف کنید. با ما همراه باشید ...

  • نکته 1 : تمیز کردن لوله های مارپیچ یخچال فریزر
لوازم خانگی

اگر دقت کرده باشید در قسمت پشت و گاهی اوقات در زیر یخچال شما لوله های مارپیچی وجود دارند که وظیفه آنها انتقال گرما و حرارت به بیرون از یخچال و به محیط اطراف می باشد. گردو و خاک و آلودگی هایی که بر روی این لوله های مارپیچی قرار می گیرد موجب کاهش عملکرد آنها و انتقال حرارت کمتر یخچال می شود. کاهش گردش هوا و انتقال حرارت باعث می شود تا کمپرسور و کندانسور یخچال داغتر شده و مدت زمان بیشتری کار کند. همین امر باعث کم شدن عمر کمپرسور و کندانسور یخچال شما می شود و زمانیکه نیاز به تعمیر داشته باشد هزینه زیادی برای تعمیر در بر خواهد داشت.

  • نکته 2 : دریچه های هوا را مسدود نکنید.

محفظه یخچال و فریزر نیاز به جریان هوای مناسب برای نگهداری غذا در دمی مناسب دارد. حالا شرایطی را تصور کنید که شما یخچال و فریزر خود را از مواد غذایی گوناگون انباشته نموده و جلوی گردش هوا را بسته اید. در چنین شرایطی یخچال شما با مشکل خنک کنندگی مواجه شده و به کمپرسور فشار وارد می شود و ممکن است به آن آسیب وارد شود. در این خصوص دقت کنید و مواد غذایی را طوری در یخچال و فریزر خود قرار دهید تا جلوی دریچه های گردش هوا را مسدود نکند.

  • نکته 3 : ماشین لباسشویی و یا خشک کن خود را بیش از ظرفیت پر نکنید.
لوازم خانگی

یکی از موارد خرابی در ماشین های لباسشویی و یا خشک کن ها عدم توجه به ظرفیت های آنها می باشد. گاهی اوقات شما فکر می کنید اگر لباس بیشتری در ماشین لباسشویی و یا خشک کن خود قرار دهید در مصرف انرژی ، آب و زمان صرفه جویی خواهید کرد. اما کاملا در اشتباه هستید و عملا در حال وارد کردن آسیب به دستگاه خود می باشید. وارد کردن بار اضافی به ماشین لباسشویی و یا خشک کن باعث فشار به تسمه ها و شفت ها می شود و علاوه بر اینکه انرژی بیشتری مصرف خواهد شد عمر دستگاه شما کاهش یافته و نیاز به تعویض و تعمیر قطعات خواهید داشت.

  • نکته 4 : تمیز کردن واشر درب یخچال فریزر
لوازم خانگی

یکی از مزایای تمیز کردن واشر درب یخچال این است که باعث درست بسته شدن یخچال شما می شود. گاهی اوقات بی توجهی به این موضوع باعث باز ماندن درب یخچال شده و هوای گرمتری به درون یخچال وارد می شود در نتیجه باعث کارکرد بیشتر یخچال می شود. سعی کنید که هر چند وقت یکبار با استفاده از آب گرم و یک اسفنج آن را پاک کنید. در ضمن توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از مواد شوینده و پاک کننده استفاده نکنید.

  • نکته 5 : درب ماشین لباسشویی و خشک کن را با ضربه نبندید.
  • لوازم خانگی

بعضی ها دستان قوی دارند و یا اینکه با بستن درب ماشین لباسشویی خیلی ریلکس رفتار کرده و آن را با ضربه می بندند. توجه کنید که این کار باعث خراب شدن سوئیچ درب ماشین لباسشویی و یا خشک کن شما می شود. در نتیجه تا جاییکه امکان دارد آن را با آرامش و احتیاط بندید ، در چنین حالتی هیچوقت با خرابی مواجه نخواهید شد.

تماس با ما

  • آدرس : تهران ، کیلومتر 5 بزرگراه امام رضا (ع)
  • مرکز تماس : 33495389 (21) 98
  • ایمیل : info[at]tavan-ind.com