مقایسه شومینه های الکتریکی و شومینه های گازی

پد سلولوزی

مقایسه شومینه های الکتریکی و شومینه های گازی

هرکسی عاشق این است که یک اجاق چوبی در حال سوختن در محیط خانه خود داشته باشد. اما این زیبایی هزینه های خود را دارد. خرید چوب، برش چوب و دیگر هزینه هایی که مرتبط با قطعات و کنترل شومینه می باشد. بسیاری از صاحبان خانه با خرید شومینه های الکتریکی و یا گازی راحتی و نوستالژی خود را به واقعیت تبدیل می کنند. هر دو نوع این شومینه های در استفاده و راحتی بهتر از شومینه های چوبی می باشند و شما می توانید بین این دو یک انتخاب داشته باشید. در این مطلب نگاهی دقیقتر به مزایا و تفاوت های موجود بین دو نوع شومینه الکتریکی و گازی داریم تا شما بتوانید انتخاب آگاهانه تری برای منزل خود داشته باشید.

شومینه
  • ابتدا نگاهی خواهیم انداخت به مزایای شومینه های الکتریکی

1- نصب آسان

2- قابل حمل و جابجایی (بسته به مدل خریداری شده)

3- ترموستات قابل تنظیم

4- بدون نیاز به لوله کشی گاز و دودکش

5- ایجاد محیطی آرامش بخش

6- هزینه تمام شده کمتر

  • مزایای شومینه های گازی

1- استفاده از منابع سوختی که در خانه شما موجود است.

2- تعمیر و نگهداری آسان

3- بدون نیاز به دودکش

4- راحتی و آرامش در محیط خانه

بهای تمام شده و در واقع قیمت یک شومینه الکتریکی نسبت به یک شومینه گازی بسیار ارزانتر است. این مسئله زمانی مشخص می شود که در شومینه های الکتریکی هزینه های مربوط به نصب و راه اندازی حذف می شود. هر دو مدل شومینه های گازی و الکتریکی طوری طراحی شده اند که بسیار شبیه به واقعیت می باشند. طوریکه اینگونه تصور می شود که واقعا چوب در حال سوختن می باشد. در اینجا باید این نکته را بیان کرد که شعله های آتش در یک شومینه گازی نسبت به یک شومینه الکتریکی بسیار شبیه تر به شومینه چوب می باشند.

یک شومینه الکتریکی نیازی به نصب لوله کشی گاز و دود کش ندارد، که این امر هزینه های این نوع شومینه را کاهش می دهد. شومینه گازی باید به یک خط لوله کشی گاز وصل شود که البته این موضوع هزینه زیادی را تحمیل نمی کند چرا که امروزه در خانه های مدرن این مسائل قرار داده شده است. در یک شومینه چوب طبیعی شما نیاز دارید تا دودکش خود را هرچند وقت یکبار تمیز کنید. در شومینه های الکتریکی و گازی تعمیر و نگهداری بسیار کم و آسان می باشد. در نهایت اینکه خرید یک شومینه گازی ارزش بیشتری را به خانه شما اضافه می کند.


تماس با ما

  • آدرس : تهران ، کیلومتر 5 بزرگراه امام رضا (ع)
  • مرکز تماس : 33495389 (21) 98
  • ایمیل : info[at]tavan-ind.com